MLADINSKA SKUPINA

POVABILO V MLADINSKO SKUPINO

- v šolo za življenje -

V letu 2020 se je ustanovila nova mladinska skupina. Skupino vodiva Simona in Matej Humar. Srečujemo se ob petkih, po večerni maši, v župnišču. Na začetku, ko se zbiramo, si skuhamo čaj, malo poklepetamo, potlej pa se začne tema.
Običajno traja približno eno uro, odvisno od razpoloženja in zanimanja. Po temi pa imamo običajno sproščeno klepetanje in igranje raznih iger. Zaključujemo približno okrog pol desete ure.

Občasno se družimo tudi izven župnišča (pohodi, zimske snežne radosti, skupni vikendi…).

Pred kratkim smo se vrnili iz skupnega vikenda (od petka do nedelje), kjer so potekale različne dejavnosti (film, teme, sprehodi, igre…).

Če bi svoj čas in vprašanja o življenju raje zaupal/a resničnim ljudem in ne spletu, si lepo povabljen/a.

Za dodatna vprašanja sva na voljo na spodnjih kontaktih.
matejhumar@gmail.com
simona2humar@gmail.com

Simona in Matej, prostovoljna animatorja mladinske skupine
Mnenja mladincev:
V birmanski skupini sem pridobila velik novih znanj, ki mi bodo koristile v življenju. Pogovor v skupini je res sproščen, všeč mi je kako so te drugi pripravljeni poslušat, brez kakršnega koli obsojanja. Teme so zelo različne, pripravile so me do razmišljanja o nekaterih stvareh, katerim drugače ne bi namenila svoje pozornosti. Za obiskovanje mladinske skupine sem se odločila, ker sem se imela zelo lepo na birmanski skupini in sem želela nadaljevati pa tudi, ker so srečanja zmeraj zabavana (vedno uživamo ob skodelici čaja, na koncu pa se velikokrat igramo tudi kakšno družabno igro).
Vita P.

Skupino sem začela obiskovati, ker sem imela enaka animatorja tudi na birmanskih in sem želela videti kako je na mladinski. Skupina mi je všeč zaradi naših tem, pogovorov in vprašanj ki si jih samo ponavadi ne postavljamo. Všeč so mi naši prostori in sproščenost v njih.
Katarina G.

Jaz hodim na mladince, ker so fajn ljudje, dobra družba in vem da jim lahko zaupam kakšne teme. Naši skupni petki so prijetno druženje,
 rada obiskujem mladince. Za mladince sem se odločila s prva da ne rabim hoditi na verouk a mi je postalo všeč, čeprav velikokrat ne morem priti, a se trudim priti, ko lahko. Mladince bi priporočila vsem, ki razmišljajo ali bi prišli ali ne.
Tina S.

Za mladinsko skupino sem se odločila čisto spontano. Že ko sem prišla, sem se v skupini počutila domačo. Takoj sem opazila to povezano skupino in si rekla da želim biti del nje tudi jaz. Matej in Simona pa za nas vsak teden znova in znova pripravljata zelo zanimive teme (družina, samopodoba, droge in alkohol...) tako da še nekaj dni po skupini razmišljam o tem. Poleg tega pa imaš možnost tudi pogovora 1na1.Če bi se še enkrat odločala bi se enako. Poleg tega pa sem na skupini spoznala še nekaj novih ljudi in zmeraj se imamo super. Če nisi prepričan ali bi prišel/šla pogledat ti predlagam da prideš, saj nimaš nič za zgubit, zagotovo ti bo postalo všeč.
Ana O.

Pridružil sem se, da bi spoznal nove ljudi in da bi se naučil pomembne življenjske veščine.
Lenart K.

Na mladinsko skupino sem začel hodit, ker me je zanimalo kaj se tam počne in ker imam ob petkih preveč časa. Najboljši del mladinske skupine, mi je skupni vikend, ki je pred poletnimi počitnicami. Mladinsko skupino še kar obiskujem, ker so mi všeč teme, ki jih imamo ob petkih in družba.
Marko G. K.